Tarih

26.03.2020

Adı Soyadı

Dilek-İstek Kutusu “Mezuniyet” hakkında dilek-istek kutusuna gelen bildirimler

Fikir/Düşünce/Öneri/Şikayet

4.sınıf sınıf öğretmenliği bölümündeyim. Mezuniyet olmasını istiyoruz sınıfça. Okulumuz böyle bitmemeli .mezuniyetimiz her şey yoluna girdiğinde bizim için yapılmalı. Biliyoruz herkes mağdur bu süreçte ama Rektörümüzün, hocalarımızın bu konuda bizi önemseyeceklerini diliyorum.

Yapılan İşlem

Covid-19 salgının gidişatına göre ilerleyen süreçlerde değerlendirilmeye alınacaktır.

21.01.2021

Dilek İstek Kutusu “Vize Sınavı Notu” hakkında dilek-istek kutusuna gelen bildirimler

(…) öğretmenliği (…) sınıf öğrencisiyim. (…) dersimden düşük not almayı hak ettiğimi düşünmediğim için dersin öğretim elemanına sistemden üzerinden mesaj attım ve bana devamsızlıktan dolayı düşük verdiğini belirtti. Kendisi vize zamanı Covid olduğumu ve kronik kalp hastalığımdan dolayı ağır olduğumu biliyordu. Kendisi canlı ders işliyor ve ben artık o saatler içerisinde çalışıyor oluyorum. Vize zamanına kadar da derslerinin hepsine katıldım. Canlı derslerin kaydedilmesinin sebebi de aslında sonradan izleyebilmemizdi yanılmıyorsam. Çünkü senkron ya da asenkron fark etmez Üniversitemiz devam zorunluluğunun olmadığını kendi resmi Instagram sayfasında ekim ayında paylaşmıştı. Ben haksızlığa uğradığımı düşünüyorum.

Konuyla ilgili olarak Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne yazı yazılarak görüş sorulmuştur. Müdürlüğün görüşü “Sinop Üniversitesi kapsamında uzaktan eğitim ile verilen derslere ilişkin devam zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu kapsamda sınav kâğıdının devam zorunluluğu gözetilmeksizin yeniden değerlendirilmesi gerekmektedir.” şeklinde olup ilgili öğretim elemanına da bu konuda bilgi verilmiştir.

22.01.2021

Dilek-İstek Kutusu “Finallerin sözlü şeklinde yapılması” hakkında dilek-istek kutusuna gelen bildirimler

(…) öğretmenliği (…) öğrencisiyim. Alttan aldığım, (…) ve (…) derslerinin yılsonu sınavlarının online sözlü şeklinde yapılacağını öğrendim. Yaşadığımız Pandemi sürecinde derslere bile erişimimiz zorken bir de sınavın bu şekilde olmasının zor olacağını düşünüyorum. Çoğu öğrenci internet sıkıntısından derslere bile giremezken sınavların bu şekilde olması bizim için çok zorlayıcı olacaktır. Bu konuda gereğinin yapılmasını arz ederim..


Konuyla ilgili olarak Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne yazı yazılarak görüş sorulmuştur. Müdürlüğün görüşü “Uzaktan Eğitim Esas ve Usullerinde yer aldığı
üzere sınavların yapılış biçimleri online, ödev ya da proje şeklinde olmak üzere ilgili öğretim elemanının
tercihine bırakılmıştır. İnternete ulaşmak konusunda sorun yaşayan öğrenciler, ilgili il ve ilçelerde yer
alan kamu kuruluşlarına başvurarak sınav zamanlarında kamu kaynaklarını kullanabilirler. Ayrıca, bu
konuda mağduriyet yaşayan öğrenciler ilgili öğretim elemanı ile iletişime geçerek ve mağduriyetlerini
belirterek sınav tarih ve saat ayarlaması yapabilirler.” şeklindedir.

24.06.2021

Dilek-İstek Kutusu “Mezuniyet gerçekleştirmesi” hakkında dilek-istek kutusuna gelen bildirimler

(…) Öğretmenliği 4.sınıf öğrencileri olarak Eylül ayında okulumuzda bir mezuniyet gerçekleştirmeyi talep ediyoruz.


Söz konusu talep Rektörlük Makamına sunulmuştur.

06.07.2021

Dilek-İstek Kutusu “Sınıf Öğretmenliği Programının akredite edilmesi” hakkında dilek-istek kutusuna gelen bildirimler

Sınıf Öğretmenliği programının akredite edilmesini talep ediyorum.


Söz konusu talep ilgili Bölüm Başkanlığına bildirilmiştir.

13.092021

Dilek-İstek Kutusu “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programının açılması ” hakkında dilek-istek kutusuna gelen bildirimler

(…) Fakültesi (…) Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programının açılmasını talep ediyorum.


2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılmış ve öğrenci alımına başlanmıştır.